BRATISLAVSKÝ HRAD – GALÉRIA NRSR, 04/2017

Touto cestou ĎAKUJEME všetkým zúčastneným a najmä partnerom za obrovskú podporu a spoluprácu na našej prvej slovenskej výstave. Aj vďaka Vám sa nám podarilo odštartovať niečo nové a výnimočné.

Ako už asi viete, limitovaná kolekcia obrazov takmer zaniknutých párt a vencov vznikala počas trojročnej intenzívnej spolupráce Zuzany Sénášiovej a Ľubomíra Saba, tvoriacich pod značkou LSZ Photography, maliarky Sarah I. Avni a tiež etnologičky Kataríny Chabrečekovej. Odbornú záštitu nad projektom prijala etnologička Oľga Danglová, CSc.

Slávnostnej vernisáže, ktorá sa konala dňa 1.4.2017 v Galérii NRSR na Bratislavskom hrade, sa zúčastnilo 250 VIP hostí. Výnimočný večer moderovala Diana Hágerová a jedinečnú atmosféru dotvorila unikátne skomponovaná ľudová hudba s prvkami moderných žánrov Matúša Ferka spolu so speváckym vystúpením Veroniky Strapkovej. Na vernisáži sa podávalo víno Villa Víno RačaPalugyay. Zabezpečenie zvuku a svetelných efektov malo na starosti PartyLive.eu a dizajn propagačných materiálov vytvoril Design Service.

Výstavu na Západnej terase – v Galérii NRSR navštívilo počas 16 dní vyše 6000ľudí, čím sa zaradila medzi najnavštevovanejšie výstavy slovenského umenia za posledné roky.