İGA İSTANBUL AIRPORT, TURKEY 08/2021

Tentokrát nás cesta zaviedla do Turecka, priamo do Istanbulu. Výstava obrazov Party v 21. storočí sa tak presunula z Nemecka na Anatolský polostrov. Jedinečné obrazy tak môžu obdivovať okrem miestnych obyvateľov predovšetkým turisti z celého sveta na medzinárodnom letisku İGA İstanbul Airport. Je to pre nás nesmierna česť prezentovať slovenské umenie v najväčšom meste Turecka.
Vplyv tureckej kultúry na našom území zanechal stopy v ornamentálnej tvorbe výšivky v podobe tulipánov, granátového jabĺčka či voňavéhoo klinčeka, ktoré sme preniesli na plátno našich obrazov.
Výstava obrazov sa uskutočnila vďaka honorárnemu konzulovi Onur Sumer a Honorárny konzulát SR v Kocaeli – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, kurátorkou výstavy je pani Irem Konukcu.
Na vernisáži dňa 01/ 09 /2021 boli osobne prítomní aj dvaja autori projektu – Lubomir Sabo a Katarína Alžbeta Sabová za doprovodu modelky Vladimíra Chabrečeková z obrazu Šambron, ktorá tureckému publiku predviedla originálny kroj a partu z obce Hrušov, kde celý projekt vznikol.
VÝSTAVA POTRVÁ: 01/09 – 30/09/2021