SYMBOLIKA. UMENIE. DEDIČSTVO. – CENTRAL, BRATISLAVA, 03-04/2023

VÝSTAVA PRE VEĽKÝ ÚSPECH PREDĹŽENÁ DO KONCA APRÍLA

Po svetových výstavách ako EXPO Dubaj či trojročnom čínskom turné bude umelecký projekt Party v 21.storočí opäť v Bratislave! CENTRAL Bratislava sa na celý mesiac marec premení na jednu veľkú galériu, kde okrem umeleckých obrazov slovenských párt a vencov uvidíte úplnú novinku!

V spolupráci s AUTO-IMPEXOM vznikalo takmer dva roky jedinečné umelecké dielo na 4 kolesách – Fiat 500 Party v 21. storočí, edícia Kozárovce 1/1! Pokrstíme ho 2.marca na vernisáži v novootvorenej Galérii Party v 21. storočí na 0.poschodí, kde zároveň predstavíme slovenskej verejnosti aj 3 úplne nové obrazy.

V interiéri nákupného centra uvidíte tradičné slovenské party spracované v 54 nádherných umeleckých obrazoch, ako aj 10 figurín odetých do sviatočných ľudových odevov, doplnených originálnymi partami a vencami.

Počas výstavy budú prebiehať workshopy, ktoré spájajú tradičné remeslá s folklórnou tematikou. Všetky kurzy sú určené pre začiatočníkov a sú úplne ZDARMA, avšak je potrebné, aby ste si svoje miesto rezervovali, nakoľko je kapacita kurzov obmedzená. Vybrať si budete môcť z týchto kurzov: „výroba komponentov na party“, „základy ľudového tanca“, „maľovanie obrazov Party v 21. storočí“, „základy maľovania ľudových stúh“.

Okrem kurzov budú prebiehať aj dve komentované prehliadky v termínoch 7.3. a 28.3. o 17.00hod. Viac informácií k workshopom a kde sa prihlásiť nájdete – https://bit.ly/3Z87seU